Home / Przydatne info / Jak zajść w ciążę szybko
Jak zajść w ciążę szybko

Jak zajść w ciążę szybko

Masz problemy z zajściem w ciążę? Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego a ddalej nic? Nie martw się. Pomimo, że nie ma złotego środka, który niczym jak za dotknięciem magicznej różdżki sprawi, że zajdziesz w końcu się uda jest kilka rzeczy które można zrobić, aby w końcu móc się spodziewać swojego upragnionego i wyczekiwanego potomka. Trzymamy kciuki!

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy, na które trzeba zwrócic uwagę podczas starań. Mogą one znacznie usprawnić cały proces.

 1. Częściej się kochajcie. Regularny seks znacznie zwiększa szanse na zajście w ciążę. Wiele par często się kocha w czasie owulacji, zmniejszając tę ilość w innych momentach cyklu. Niepotrzebnie. Czasami kobieta nie zawsze jajeczkuje wtedy kiedy myśli, że jajeczkuje. Zdarza się tak, że owulacja zaczyna się wcześniej lub później. Uprawiajcie więc seks przynajmniej trzy razy w tygodniu. A najlepiej co drugi dzień.
   
 2. Lepszy seks przed owulacją niż po. Czasami pary nie wiedzą kiedy najlepiej uprawiać seks jeśli chodzi o skorelowanie go z owulacją. W ciągu miesiąca masz małe okienko czasu, kiedy możesz zajść w ciążę. Jajeczko po owulacji może przetrwać dwadzieścia cztery godziny. Sperma natomiast, przetrwa od trzech do pięciu dni. Dlatego właśnie seks przed owulacją da dużo większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Nie czekajcie z seksem aż do dnia owulacji. Cieszcie się nim wcześniej.
   
 3. Monitoruj swój cykl bardzo uważnie. Jeśli jest taka potrzeba skonsultuj się z ginekologiem, aby mieć pewność, że robisz to poprawnie. Przygotuj sobie kartę obserwacji cyklu i zwiększ swoją uwagę.
  Obserwacji poddaj:
  – temperaturę – która musi być mierzona codziennie, przed wstaniem z łóżka czyli po min 6-7 godzinach snu. Najlepiej zakup specjalny termometr cyfrowy z dwoma miejscami po przecinku (ok 15 zł) i zapisuj codziennie temperaturę. Jak tylko wzrośnie o kilka punktów to będzie świadczyć o tym że zbliża się owulacja [przeczytaj więcej: temperatura owulacja] – śluz – też najlepiej robić to rano,  jak tylko zauważysz że śluz zrobil się rozciągliwy, lepki jak białko jajka kurzego to również świadczy o owulacji
  – mocz – możesz zakupić w aptece paseczkowe testy owulacyjne i codziennie badac poranny mocz
   
 4. Nie polegaj na kalendarzyku. Wiele par uważa, że największe szanse na ciążę daje seks mniej więcej w czternastym dniu cyklu. Nic bardziej mylnego. Zakładając, że Twój cykl trwa książkowe dwadzieścia osiem dni i owulacja przebiega dokładnie w jego środku może i ta metoda by się sprawdziła. ALE. Mimo że lepsza taka metoda niż żadna i niż wybieranie przypadkowych dni na seks, który ma zaowocować ciążą, nie jest to metoda zbyt skuteczna. Każda z nas przechodzi cykl na swój własny sposób. U każdej z nas przebiega on inaczej. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić czas owulacji.
   
 5. Skonsultuj się z ginekologiem. Przebadaj się i upewnij, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, abyś zaszła w ciążę. Różne infekcje, choroby przenoszone droga płciową, poważne problemy z sercem i krążeniem, czy ogólnie słabe zdrowie mogą mieć wpływ na problemy z zajściem w ciążę. Warto się o tym dowiedzieć przed podjęciem jakichkolwiek prób. warto też poprosic ginekologa o zrobienie kontrolnych badań hormonalnych, żeby nie starać się "na darmo" w przypadku jakichś problemów hormonalnych które negatywnie wpłyną na Twoją płodność. W zasadzie też warto by bylo od razu zająć się partnerem i oddac jego plemniczki na spermogram czyli badanie nasienia. W ten sposób zaczniecie już odpowiednio przygotowani do działania. :)
   
 6. Rzuć używki. Przestań palić, spożywać alkohol czy narkotyki. Może to dla niektórych brzmieć dziwnie, przecież o oczywistych rzeczach się nie mówi, ale wiele kobiet próbuje zajść w ciążę nie porzucając używek. Nie tylko szkodzą one zdrowiu kobiety, opóźniają zajście w ciążę to jeszcze dodatkowo szkodzą zdrowiu nic niewinnego dziecka. Warto mięc to na uwadze, nie tylko ze względów ogólnozdrowotnych całego organizmu ale też ze względu na jakość ścianek macicy. To własnie tutaj dochodzi do implantacji, czyli zagnieżdżenia zarodka..Jeżeli ściany macicy będą wyniszczone przez używki to znacznie wzrośnie prawdopodobieństwo naturalnego poronienia i nawet nie dojdzie do implantacji…
   
 7. Odpowiednie pozycje. Uprawiajcie seks w pozycjach, które sprzyjają zajściu w ciążę, i które utrzymają spermę w pochwie przez dłuższy czas. Dobra więc będzie tradycyjna pozycja misjonarska. Unikajcie pozycji, w których kobieta jest na górze, na przykład na jeźdźca. Podłóż pod biodra poduszkę, aby je unieść ku górze. Nie wstawaj od razu po seksie. Leż chwilę, min 30 min. Niech sperma pozostanie w Tobie tak długo jak to możliwe.
  Jeżeli masz tyłozgięcie macicy to najlepszą pozycją jest pozycja kolankowo-łokciowa – czyli na pieska :) ..a drugą w kolejności jest właśnie pozycja misjonarska.
   
 8. Większość par zachodzi w ciążę do roku czasu od momentu, kiedy zaczynają starać się o dziecko. Jeśli w tym czasie nie uda Wam się zajść w ciążę, skonsultujcie się ze specjalistą, ginekologiem który wyśle Was na dalsze, bardziej szczegółowe badania.

   

   

   

   

 

.

Comments are closed.

Scroll To Top